Jak przygotować się do kąpieli leśnej

Żeby przygotować się do kąpieli leśnej, nie trzeba trenować, nie trzeba posiadać specjalistycznego sprzętu, a jest kilka rzeczy o które warto zadbać, żeby w pełni z niej skorzystać.

Ubierz się adekwatnie do pogody

Kiedy ciało czuje dyskomfort, trudno będzie ci w pełni skorzystać z kąpieli leśnej. Zimą zadbaj o to, by było ci ciepło i sucho (pamiętaj o nieprzemakalnych butach, nawet jak nie pada, ściółka w lesie bywa bardzo mokra). Latem chroń się przed silnym słońcem i owadami. Może ci się do tego przydać lniana koszula z długim rękawem. W butach niech ci będzie wygodnie, ale pamiętaj, że w każdej chwili możesz je też zdjąć.

Na kąpiel leśną dobrze jest ubrać się w to, co wygodne i nie krępuje ruchów.

Pamiętaj też, że podczas kąpieli leśnej poruszamy się bardzo powoli, sporo czasu spędzamy też siedząc lub leżąc na ściółce. Zbadaj o to, by w tym czasie było ci ciepło – ubierz się nieco cieplej niż na spacer.

Weź coś, na czym możesz usiąść/położyć się

Podczas kąpieli leśnych część aktywności wykonuje się na siedząco lub na leżąco. Koc (zwłaszcza taki zabezpieczony folią od spodu), mata lub hamak mogą się przydać. Zwłaszcza jeśli wybierasz się na kąpiel leśną inną porą roku niż latem, kiedy można położyć się bezpośrednio na ściółce.

Zabierz wodę, przekąski

Kąpiel leśna w zależności od okoliczności i pory roku może trwać od jednej do kilku godzin. Jeśli wiesz, że w tym czasie będziesz potrzebować jakieś przekąski, śmiało zabierz ją ze sobą. Wodę zawsze warto zabrać. Nie zapomnij też o lekach, które przyjmujesz o stałych porach.

Zabezpiecz się przed kleszczami i komarami

Ta cieplejsza połowa roku jest piękniejsza, ale też obfitsza w owady. Jeśli kochasz naturę, ale niekoniecznie wtedy, kiedy cię podjada, weź ze sobą repelenty.

Spakuj się w (niezbyt ciężki) plecak

Pamiętając o tym wszystkim, co powyżej, saraj się jednak spakować jak najlżej. Plecak będzie lepszy niż torba, bo uwolni twoje ręce, które mogą chcieć eksplorować las podczas przechodzenia z miejsca na miejsce.

A teraz dwie mniej oczywiste, ale wciąż ważne rzeczy:

Zrelaksuj ciało

Jeśli po całym tygodniu pracy i wypełniania obowiązków czujesz dużo napięć w ciele (na tyle dużych, że powodują ból lub dyskomfort), przed wyjściem z domu zrób krótką sesję jogi lub innych ćwiczeń, które pomogą ci rozluźnić ciało. Ponownie, kiedy ciało czuje dyskomfort, twojej głowie trudniej będzie skorzystać z kąpieli leśnej.

Zostaw swoje TO DO’sy w domu

Jeśli masz wrażenie, że ciągle się nie wyrabiasz i wciąż nosisz w głowie długą listę zadań do zrobienia, zapisz je i zostaw w domu. Daj sobie szansę być tu i teraz podczas całej kąpieli leśnej. Zadania nie zając, poczekają na ciebie ,aż wrócisz do domu.

 

Weź udział w kąpieli leśnej

129,00zł

Kąpiel leśna na przywitanie wiosny | Poznań

Kąpiel leśna na przywitanie wiosny Zapraszam serdecznie do udziału w kąpieli leśnej zorganizowanej z okazji pierwszego dnia wiosny w Poznaniu! To wyjątkowe wydarzenie, skierowane do osób powyżej 16 roku życia,…

23 marca | 10:00 am - 1:00 pm
1400 935 admin

Leave a Reply